کانتر اداری اولین تصویر در هر فضای اداری می باشد

23 مرداد ، 1399
مبلمان اداری آذران فضانما

آشنایی با میز پذیرش یا میز کانتر 

در ابتدا باید این را بدانیم که وقتی می گوییم چیزی مهم است باید آنرا بهتر بشناسیم تا بتوانیم درست تر انتخابش کنیم. داشتن مکان های راحت برای نشستن در یک منطقه پذیرش بسیار حیاتی است، زیرا بسیاری از مردم باید از طریق آن در رفت و  آمد هستند. شما ممکن است افرادی را برای مصاحبه های شغلی بیابید، مشتریان برای جلسات وارد فضای کاری شما می شوند، این تنها با فضای پذیرش و میز کانتر اداری مناسب صورت می گیرد. مشتریان و بازدیدکنندگان تنها با میز و فضای مناسب احساس راحتی می کنند.

طراحی میز پذیرش  طراحی میز کانتر

میز منشی

کانتر اداری همان میزهای پیشخوان و پذیرش هستند که می توانند در اداره ها، بانک ها، مطب ها و غیره استفاده شوند. طراحی انواع میز کانتر اداری باید به گونه ای باشد که ارتباط کارمندان و مراجعه کنندگان را تسهیل کنند. به دلیل اینکه کارکنان معمولاً مدت زیادی از این کانترها استفاده می کنند، باید به شکلی ساخته شوند که در طولانی مدت، موجب ایجاد ناراحتی و درد برای کارکنان نشود و با توجه به نیاز کارکنان آن شرکت کانترهای آن شرکت ساخته شوند. همچنین این کانترها معمولاً نیازی به فضای زیاد ندارند و از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

تفاوت میز کانتر منشی با میز منشی چیست؟

یکی از مهم ترین فاکتورهای موثر در فضاهای داخلی ادارات، توجه به مبلمان داخلی اداره می باشد. کانتر و میز منشی از مبلمانی محسوب می شوند که بیشتر به چشم می آیند زیرا یکی از مهم ترین بخش های یک اداره، قسمت پذیرش آن یعنی میز می باشد. انتخاب کانتر و میز منشی زیبا با استاندارد های مناسب، می ‌تواند در جلب رضایت ارباب رجوع نیز تاثیر مثبتی داشته باشد. میز کانتر با میز منشی دارای تفاوت هایی می باشد که برای دانستن تفاوت ها، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.  

آشنایی با کانتر منشی

همان طور که گفته شد، یکی از مهم ترین قسمت های یک محیط اداری یا تجاری، بخش پذیرش آن محسوب می شود، زیرا اولین جایی که ارباب رجوع با آن ارتباط خواهد داشت، پذیرش آن اداره می باشد. در طراحی کانتر منشی باید دقت خاصی را به خرج داد تا تاثیر مثبت بر روی مراجعه کننده بگذارد. در اغلب شرکت ها و موسسات تجاری، طراحی کانتر منشی را به منظور معرفی سبک طراحی داخلی فضای مجموعه و تاثیر مثبت در جلب مشتری انجام می دهند. طراحی اصولی کانتر علاوه بر جنبه های مذکور، می تواند نوعی حس احترام را نیز به ارباب رجوع منتقل نماید. امروزه توجه به کانتر منشی به یکی از الزامات ادارات تبدیل شده است و در اشکال هندسی مختلف با تنوع در رنگ، بافت و مصالح طراحی و ساخته می شوند. کانتر منشی به عنوان پیشخوان و نوعی محافظ عمل می کند و می توان آن را پارتیشن اداری نیز به شمار آورد.  

میز پیشخوان اداریآشنایی با میز پیشخوان اداری

کانتر و میز منشی چه تفاوت هایی با هم دارند؟

حال با توجه به اینکه با کانتر و میز منشی آشنا شدیم، در این قسمت می خواهیم تفاوت کانتر با میز منشی اداری را بیان کنیم. مهم ترین تفاوت بین کانتر و میز منشی، می توان به بحث ارتفاعی آن ها اشاره کرد که ارتفاع کانترها از 90 تا 150 سانتی متر متغیر می باشند ولی ارتفاع میز منشی بین 70 تا 100 سانتی متر تغییر می کنند. از کانترها به عنوان نوعی میز پیشخوان استفاده می شود که ارباب رجوع می تواند برای انجام کارهای نوشتاری از سطح آن استفاده نماید، در حالی که سطح میز منشی فقط مخصوص شخص منشی می باشد.
اصولا میز منشی همراه خود یک صندلی را دارد که منشی از آن استفاده می نماید ولی کانتر اداری و شرکت دارای صندلی نمی باشد و آن را متناسب با دیگر اجزای دکوراسیون می توان طراحی و اجرا کرد. استفاده از کانتر منشی، می تواند نوعی حریم خصوصی را برای منشی و انجام کارها ایجاد نماید. کانتر و میز منشی علاوه بر تفاوت در ارتفاع، در طول و عرض نیز می توانند بسیار متفاوت باشند.

آشنایی با میز کانتر اداری

میز پذیرش یا کانتر در مرکز هر لابی خواهد بود، زیرا این مکانی است که هر کسی می خواهد برای اولین بار به آنجا برود. طراحی آن به بهترین شکل می تواند رویکردی نوین در کسب و کار شما ایجاد کند. اگر می خواهید کسب و کار خود را لوکس نمایان کنید، میز کانتر ایده آل را از محصولات اداری آذران برگزینید. همان که سلیقه و تفاوت شما را از دیگران نمایان می کند.
طراحی و رنگ میز کانتر بسیار مهم است و این باعث ایجاد حس خوشایندی در مشتری می شود. یک میز پذیرش نا مناسب به طور مستقیم بر نحوه توسعه کسب و کار شما تاثیر می گذارد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که فضای ذخیره سازی کافی شما برای نگهداری از وسائل مورد نیاز بر ظاهر میز و فضای پدیرش شما تاثیر نمی گذارد.

کانتر یا میز پذیرش اداری  کانتر یا میز پذیرش اداری

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از صفحات زیر بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LcoQQ8gAAAAAIXVDhxLnuClb0j_S4Xyk5icLxGe