سقف کاذب و تاثیر آن بر طراحی دکوراسیون داخلی

09 شهریور ، 1399
مبلمان اداری آذران فضانما

سقف کاذب

سقف کاذب به سقفی گفته میشود که در سطحی پایین تر از سطح سقف اصلی قرار میگیرد و از داخل بنا قابل مشاهده است. امروزه با پیشرفت صنایع و پتروشیمی، استفاده از مصالح ساختمانی جدید از قبیل سقف های کاذب pvc، سقف های کاذب کناف، سقف های کاذب آی گلس، دیوارپوش ها، کف پوش ها و ... مورد توجه ویژه مهندسان و سازندگان قرار گرفته است.
انواع سقف کاذب برای سرویس های بهداشتی، آشپزخانه ها، مغازه ها و سایر مکان ها مورد استفاده قرار گیرد، اجرای سقف کاذب بسیار ساده و سریع انجام می شود، در رابطه با قیمت سقف کاذب و قیمت اجرای سقف کاذب باتوجه به متر مربع اجرایی و نوع سقف متفاوت می باشد.
شرکت آذران فضانما به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و طراحان کامپوزیت پی وی سی در ایران با سابقه ای درخشان به فعالیت در زمینه تولید و ساخت سقف کاذب پی وی سی پرداخته است. کامپوزیت پی وی سی با توجه به مزایای بیشمار خود، از جایگاه خاصی در صنعت ساختمان برخوردار می باشد. 
جنس سقف کاذب می تواند از گچ، چوب، مواد معدنی، پی وی سی، آلومینیوم، .... باشد. در کذشته مرسوم ترین روش برای این کار استفاده از گچ و رابیتس میبوده که بعلت وزن بالای وارده به سقف اصلی ویا در مناطق زلزله خیز بعلت ایجاد آوارهای خطرناک رفته رفته استفاده از آن در کشور های پیشرفته منسوخ گردیده و در کشورهای درحال توسعه نیز در حال منسوخ شدن می باشد.

از چه سقف کاذبی در چه فضایی استفاده کنیم

عوامل متعددی بر انتخاب سقف کاذب تاثیر میگذارند ، برای مثال اینکه نیاز به دسترسی به پشت سقف وجود دارد یاخیر، فضای مربوطه خشک است یا مرطوب ، کاربری فضا چیست ، نحوه نورپردازی در سقف قرار است چگونه باشد و یا اینکه فضای مورد نظر لاکچری است یا خیر . با پاسخ به سوالات فوق و بررسی خصوصیات انواع سقف کاذب میتوان مورد مناسب را یافت.
شرکت آذران فضانما با تولید سقف کاذب به لحاظ کیفیت و با استانداردهای لازم در بازار خود یکی از پر فروش ترین محصولات را با قیمتی مناسب عرضه می کند.

نمونه های طراحی و اجرای سقف های کاذب

وقتی سقف خانه مانند دیوارها یکدست، ساده و بدون تزیین باشد، بی شک احساس زندگی کردن در جعبه را به افراد داخل خانه القا می کند. در حالی که با انتخاب یک مدل سقف کاذب که هم هزینه اجرایی پایینی داشته و هم لوکس و زیبا باشد، می توان به طور کامل این مشکل را حل کند. خیلی از خانه های ایرانی متاسفانه این مشکل را دارند، یعنی سقف ها خیلی صاف و ساده و بدون هیچگونه تزیینی است، نهایتا به یک گچبری نواری دور سقف یا مرکز سقف بسنده می شود که به هیچ عنوان نمی تواند جای خالی یک مدل سقف کاذب ساده و معمولی را پر کند.
اما در دنیای مدرن در طراحی سقف نباید محافظه کارانه عمل کنید، چرا که تزیین یا بازسازی آن در آینده خرج بیشتری روی دستتان خواهد گذاشت. فرش کف خانه را هر موقعی که خواستید می توانید عوض کنید اما یک سقف صاف و ساده را باید برای مدت طولانی تحمل کنید. اما راه حل ساده تری هم وجود دارد و آن بالاتر بردن سقف به سمت بالا و ایجاد یک حالت طبقه ای است. همین اجرای ساده می تواند هر اتاقی را فارغ از اینکه ارتفاع سقفش چقدر است، لوکس، باشکوه و شیک نشان دهد. در این متن با مدل هایی از محصولات پی وی سی آشنا خواهید که علاوه بر هزینه اجرای پایین، هر خانه داری با هر درآمدی می تواند همانند آنها را در خانه خود داشته باشد.
از سقف کاذب می توان برای جدا کردن فضاهای خاص در بزرگترین اتاق خانه استفاده کرد. مثلا در خانه هایی که به صورت پلان باز یا بهم پیوسته طراحی می شوند، اتاق نشیمن و پذیرایی کاملا به غذاخوری و آشپزخانه متصل است. برای جدا کردن فضا بدون اینکه از دیوار یا پارتیشن های جاگیر استفاده شود، مدل سقف کاذب ساده طبقه ای می تواند به بهترین شکل این فضاها را از هم جدا کند. برای زیبایی بیشتر به جای لوستر و لامپ دیواری، از نور مخفی نواری استفاده کنید تا فضایی بسیار روشن و در عین حال لوکس به خانه داده شود.

سقف کاذب

برای آنهایی که خواستار طرح های اندکی جذاب تر بوده اما نمی خواهند برای سقف های کاذب هزینه آنچنانی کنند استفاده از پنل های چوب طبیعی یا طرح چوب برای گرم نشان دادن فضا گزینه ای بسیار هوشمندانه و عالی است. حتی اگر روشنایی خاصی هم برای این سقف ها در نظر نگیرید، خود چهره و ظاهر آنها حسی دلپذیر و تعلق خاطر به فضا درونتان ایجاد می کند. کلا خاصیت چوب طبیعی همین است، یعنی گرما و زیبایی که نیاز به هیچگونه تزیین و اضافه کاری دیگری ندارد.

سقف کاذب نما چوبی

الیته مدل سقف کاذب انتخابی تان حتما نباید از بین طرح های مستطیلی یا مربعی باشد. یک طرح دایره ای هم خیلی خوب و عالی در دکوراسیون های امروزی و معاصر جواب می دهد. یک ترکیب هوشمندانه و خلاقانه در اجرای این سقف می تواند بالای میز ناهارخوری باشد. مثلا یک میز ناهارخوری گرد دقیقا زیر سقف کاذب گرد قرار بگیرد. وقتی وسط سقف دقیقا بر وسط میز منطبق باشد، نصب یک لامپ آویز بزرگ و گرد، دیزاین این قسمت از خانه را همانند یک اثر هنری نشان خواهد داد.

نمونه سقف کاذب

بازهم نیازی نیست که طرح سقف کاذبتان حتما یک طبقه یا مستطیلی و دایره ای یک طبقه باشد. دلیلی ندارد حتما از روش های مرسوم و شبیه به دیگر خانه ها پیروی کنید. آزادانه عمل کرده و با دادن ارتفاع بیشتر به سقف تو رفته، طبقات بیشتری اضافه کنید. البته خیلی مهم است که در این کار زیاده روی نشود چرا که بر فضا غلبه کرده و آنرا ناراحت کننده نشان خواهد داد. به طور طبیعی اضافه کردن یک یا دو طبقه برای جذابیت بیشتر کافی خواهد بود. ضمنا هر چه طبقه ها بیشتر باشد، ظاهر لوکس تری پیدا خواهد کرد.

سقف کاذب طبقه ای

داخل سقف سینی را علاوه بر چوب می توانید با طرح های دیگری هم تزیین کنید، این مورد کاملا به خلاقیت و ذوق هنری شما بستگی دارد. اضافه کردن طرح های پیچیده هندسی یا پیچ در پیچ برای فضاهای که خنثی بوده و تزیینات زیادی ندارند، خیلی عالی جواب خواهد داد. مطمئن باشید وقتی چنین طرحی را در سقف اجرا کنید، هر بار که چشم تان به آن می افتد لبخندی از رضایت خواهید زد چرا که دقیقا همان چیزی است که دکوراسیون منزلتان به آن احتیاج داشت.

سقف کاذب طرحدار

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LcoQQ8gAAAAAIXVDhxLnuClb0j_S4Xyk5icLxGe