En | Fa
منوی سایت

کاربرد پارتیشن ریلی، متحرک و جمع‌شونده

امروزه به منظور فضاسازی‌های متنوع در داخل ساختمان‌های اداری، مسکونی، تجاری و ...، از پارتیشن‌ها به عنوان ابزاری کاربردی استفاده‌ می‌شود. با استفاده از پارتیشن می‌توان بدون تقبل هزینه‌های گزاف مربوط به تغییرات دکوراسیون داخلی و بنایی و همچنین معضلات و مشکلات ناشی از آن، به فضاسازی‌هایی متناسب با نوع کاربرد محیط پرداخت. امروزه با توجه به افزایش جمعیت و متعاقباً افزایش نیاز به مسکن، فضاهای قابل سکونت کاهش چشمگیری یافته است، همچنین بر خلاف گذشته متراژ خانه‌ها نیز کوچک‌تر شده و به همین سبب نیاز به استفاده از ابزار و تکنیک‌هایی برای استفاده‌ی بهینه از فضا بیش از پیش احساس می‌شود. استفاده از پارتیشن‌های ریلی، متحرک، جمع‌شونده و لولایی در مکان‌هایی با متراژ کم می‌تواند به عنوان یک گزینه‌ی مناسب در معماری‌های مدرن که نیاز به جداسازی فضا وجود دارد، بکار رود. همچنین این پارتیشن‌ها در صورت نیاز با جمع شدن فضای بزرگتری را فراهم می‌آورند.

 شرکت آذران فضانما به عنوان یکی از سازندگان پیشرو در صنعت ساختمانی، به طراحی و ساخت پارتیشن‌های ریلی، متحرک و جمع‌شونده می‌پردازد تا بتواند این نیاز بازار را به خوبی پاسخ گوید. طراحی پارتیشن‌های ریلی یا متحرک به گونه‌ای است که دیوار پارتیشن روی ریل در مسیری مشخص قابلیت حرکت داشته و همچنین در برخی از این پارتیشن‌ها به دلیل نبود فضای کافی، درب پارتیشن نیز به صورت ریلی می‌تواند جابجا ‌شود. از طرفی در پارتیشن‌های لولایی، پارتیشن‌ها حول لولاهایی در بالا و پایین پارتیشن به چرخش در آمده و جمع می‌گردند. پارتیشن‌های جمع‌شونده ترکیبی از پارتیشن‌های ریلی و لولایی است و به راحتی قابلیت جمع شدن و باز شدن را دارد.  

این وضعیت در مورد شرکت‌ها یا سازمان‌های اداری نیز مصداق دارد که می‌توان با استفاده از پارتیشن‌های ریلی یا متحرک بهترین فضاسازی را برای این اماکن پدید آورد. در برخی سازمان‌ها جهت ایجاد فضای مناسب برای برپایی جلسات می‌توان از پارتیشن‌های ریلی یا متحرک برای تفکیک فضاها استفاده کرد و محیطی مناسب برای پرسنل ایجاد نمود. از دیگر کاربردهای پارتیشن‌های ریلی یا متحرک می‌توان به استفاده در ورودی ساختمان‌ها، مجتمع‌های تجاری، مراکز تفریحی و خرید، تراس‌ها و مغازه‌ها اشاره کرد که بتوان به راحتی در فصول سرد و گرم سال، فضای داخلی را از محیط بیرون جدا کرده و از اتلاف انرژی و هزینه جلوگیری کرد. همچنین این نوع پارتیشن‌ها به عنوان جداکننده در رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها استفاده می‌شود تا با توجه به تعداد متغیر مهمانان بتوان فضای موردنیاز جهت پذیرایی و سرویس‌دهی از مشتریان را متناسب با آنان فراهم آورد. از دیگر کابردهای پارتیشن‌های ریلی و متحرک استفاده در سالن‌های ورزشی و ورزشگاه‌ها و همچنین ساخت گلخانه یا آلاچیق است. در سالن‌های ورزشی با بکارگیری از پارتیشن‌های ریلی یا متحرک می‌توان به راحتی  فضاهای داخلی سالن را تفکیک کرد و در مواقع مختلف کاربری‌های گوناگونی را برای یک سالن ایجاد نمود. همچنین در صورت استفاده از پارتیشن‌های متحرک برای ساخت گلخانه‌ها می‌توان با کمک قابلیت جابجایی آسان این پارتیشن‌ها، هوای تازه‌ را در داخل گلخانه به چرخش درآورد و همچنین به راحتی ابزار و وسایل موردنیاز را به داخل یا خارج گلخانه انتقال داد. از طرفی برای ساخت آلاچیق یا فضای مجزا به منظور استراحت ساکنین می‌توان از پارتیشن‌های ریلی استفاده کرد تا محیطی مشخص و مجزا برای کاربری‌های متفاوت افراد پدید آورد. 

مزیت اصلی پارتیشن‌های ریلی و متحرک نسبت به دیگر پارتیشن‌ها، قابلیت استفاده از آن در محیط‌های کوچکی است که فضای کافی برای باز و بسته کردن درب وجود ندارد یا نیاز به ایجاد فضاهای مجزا در مواقع خاص احساس می‌شود. در نهایت برای پارتیشن‌های ریلی، متحرک و جمع‌شونده می‌توان به سه مزیت: سهولت در استفاده، مقرون به‌صرفه بودن و قابلیت شکل‌دهی مناسب فضا اشاره کرد که به عنوان ابزار کارآمد جهت فضاسازی در داخل ساختمان‌ها پیشنهاد می‌شود.

ساختار پارتیشن‌های ریلی، متحرک و جمع‌شونده از ام.دی.اف یا شیشه همراه با چارچوب آلومینیومی است و در مواردی در صورت نیاز یا خواست مخاطبان، تلفیقی از چوب و شیشه طراحی و ساخته می‌شود. پارتیشن‌های ریلی یا متحرک از تکنولوژی بالایی در طراحی و ساخت برخوردار می‌باشند که شرکت آفن با برخورداری از دانش روز دنیا به ساخت انواع متنوعی از این نوع پارتیشن‌ها با مواد مرغوب می‌پردازد تا محصولی منحصر بفرد و با کیفیت روانه‌ی بازار کند. همچنین شرکت آفن با سابقه‌ای درخشان در طراحی و ساخت انواع پارتیشن‌های اداری، به ساخت پارتیشن‌های تک جداره و دو جداره می‌پردازد تا بتواند تمامی نیازهای مشتریان خود را پوشش دهد. با استفاده از پارتیشن‌های دو جداره ریلی و متحرک می‌توان علاوه بر فضاسازی آسان و سریع، محیطی ساکت و آرام برای افراد ایجاد نمود تا با آرامش در محیط ساخته شده به فعالیت بپردازند. شرکت آذران فضانما با تولید پارتیشن‌های ریلی و متحرک در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف مثل همیشه سعی دارد تا تمام سلایق و خواسته‌های مشتریان خود را تأمین نماید. 

کاربرد پارتیشن ریلی، متحرک و جمع‌شونده