استفاده از پارتیشنهای فریم لس در دکوراسیون داخلی

11 شهریور ، 1399
مبلمان اداری آذران فضانما

همه انسانها خواهان آن هستند که زیبایی را میهمان محیط کار و منزل خود کنند. برای دستیابی به این مهم انسان از راهکارهایی بهره می‌گیرد که دانش دکوراسیون داخلی در اختیار او گذاشته است. این دانش روز به روز پیشرفت و توسعه بیشتری می‌یابد و همه روزه وسایل جدیدی برای تکامل فضاها و استفاده بهتر از آنها طراحی و ساخته می‌شود. این وسایل و ابزار در خدمت آسایش و راحتی بشر هستند و روح او را از منظر زیباشناسی بیش از پیش راضی و خشنود می‌کنند.

برای طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا باید به فاکتورها و آیتم‌های متنوعی توجه کرد و به منظور زیبا و کارآمدسازی محیط از وسایل و امکانات خاصی بهره برد. یکی از این وسایل پارتیشن‌ها هستند که با توجه به کاربردهای زیاد و مثبتی که در دکوراسیون داخلی دارند، طراحان بسیاری از آنها استفاده می‌کنند.

حساسیت‌های دکوراسیون داخلی در یک محیط کاری نسبت به محیط‌های خانگی دوچندان می‌شود. بدین ترتیب که علاوه بر کارکردهای بصری که از چیدمان در هر محیطی حاصل می‌شود، در فضاهای اداری موضوع جذب مخاطب و افزایش راندمان کاری نیز مد نظر است. در فضای اداری نقش پارتیشن‌ها مهم‌تر است، زیرا نیاز به ایجاد حریم‌های خصوصی و آرامش برای کارکنان احساس می‌شود.

اگر استانداردهای استفاده از پارتیشن‌ها در فضای اداری به‌خوبی رعایت شود، می‌توان به افزایش بهره‌وری و راندمان کاری پرسنل امید بیشتری داشت. انتخاب نوع پارتیشن و رنگ و طرح آن کاملاً به نظر مدیر و نوع کسب و کار بستگی دارد؛ اگرچه در فضاهای اداری استفاده از پارتیشن‌های طرح چوب و رنگ‌های تیره و خاکستری مطلوب‌تر هستند. 

چگونه می‌توان از پارتیشن‌ها به شکل بهینه‌ای در فضای داخلی استفاده کرد؟
برای اینکه بتوان از پارتیشن‌های اداری استفاده‌های بهینه کرد، باید در طراحی، ساخت و نصب این پارتیشن‌ها بر اساس اصول و استانداردهای موجود پیش رفت. همچنین، در انتخاب متریال نیز نهایت دقت را باید به کار برد، زیرا به دلیل هزینه بر بودن انجام این پروژه‌ها، بعد از ساخت و اجرا امکان تعویض و دوباره‌کاری وجود ندارد.

یکی از دلایلی که پارتیشن‌های اداری را بسیار مطلوب می‌کند، امکاناتی است که این وسایل به محیط‌های کاری و اداری می‌دهند. پارتیشن‌های اداری نیز مانند همه تجهیزات اداری دیگر دستخوش تحولات و تغییرات زیادی شدند و انواع مختلفی از آنها ساخته شده است. همچنین، در ساخت این آیتم‌ها از متریال متنوعی بهره گرفته می‌شود.

 

پارتیشن‌های فریم لس کدامند و بیشتر در چه فضاهایی استفاده می‌شوند؟
به منظور کارآمد کردن پارتیشن‌های اداری، در ساخت آنها از متریال مختلفی استفاده می‌شود. یکی از موادی که  استفاده‌های گسترده‌ای از آن در ساخت پارتیشن‌های اداری می‌شود، شیشه است.

کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی به منظور بالا بردن بهره‌وری این پارتیشن‌ها جزئیات اضافی آنها را حذف کردند. یکی از این جزئیات فریم‌های استفاده شده در پارتیشن‌ها بود که امکان تنظیم نور محیط را دچار مشکل می‌کردند. با حذف این فریم‌ها امکان ورود نور بیشتر به محیط فراهم می‌شود، این نور باعث می‌شود تا انرژی محیط افزایش یابد و درنهایت فضای بهتری برای کار و فعالیت اقتصادی فراهم شود.

همچنین پارتیشن‌های فریم لس موجب می‌شوند تا فضا وسیع‌‌تر و دلبازتر به نظر بیاید، این امکان در محیط‌های کوچک بسیار مثبت و کارآمد است.

یکی از مشکلاتی که شرکت در اجرای پارتیشن‌های فریم لس با آن روبه‌رو است، محدودیت‌هایی است که استفاده از شیشه دارد؛ برای غلبه به این محدودیت‌ها تکنولوژی‌های روز در زمینه ساخت مبلمان اداری به کمک سازندگان و طراحان پارتیشن‌های اداری و فریم لس می‌آید.

شرکت طراحی و تولیدی مبلمان اداری با نام آذران فضانما سال‌ها است که در حیطه طراحی، تولید و اجرای انواع مختلفی از مبلمان اداری به فعالیت مشغول است. این شرکت از گذشته تاکنون با برندهای معتبر ملی زیادی همکاری کرده است و پروژه‌های موفق انجام شده در این مجموعه گواهی بر این ادعا است. 

استفاده از پارتیشنهای فریم لس در دکوراسیون داخلی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LcoQQ8gAAAAAIXVDhxLnuClb0j_S4Xyk5icLxGe