اتاق کودکمان را چگونه طراحی کنیم؟

11 شهریور ، 1399
مبلمان اداری آذران فضانما

برای کودکان، اتاق کودک تنها مکانی برای خواب آنها نیست بلکه کودکان به طور معمول بیشتر زمان بازی، انجام تکالیف و مطالعه خود را در این فضا سپری می کنند، بنابراین اتاق کودک نه تنها باید راحتی را برای کودک فراهم کند بلکه باید فضایی چندمنظوره برای فعالیت های روزانه کودک باشد. در طراحی اتاق کودک بهتر است از نظرات کودکان استفاده کرد تا فضایی دلنشین مطابق با سلیقه آنان ایجاد کرد.

طراحی دیوارها:
یکی از مهمترین نکاتی که باید در طراحی اتاق کودک به آن توجه شود، فراهم کردن محیطی آرام و به دور از سر وصدای محیط برای کودکان، خصوصا کودکان زیر 6 سال است تا آرامش آنها در زمان خواب بر هم نخورد. بنابراین توصیه می شود از شیشه ها و دیوارهای دو جداره استفاده شود تا کمترین صدا وارد اتاق کودک شود. شرکت آذران فضانما با تولید و عرضه دیوارپوش های دوجداره و سه جداره در طرح و رنگ های مختلف به کمک والدین آمده تا به سادگی فضایی آرام برای کودکان خود مهیا کنند. علاوه بر این، شرکت آذران فضانما به عنوان یکی از پیشگامان در صنعت ساختمانی، برای اولین بار درکشور دیوارپوش هایی با بافت هایی متنوع همچون دیوارپوش مخملی تولید می کند که این دیوارپوش ها ضمن اینکه حس آرامش و گرما را در محیط ایجاد می کنند، می توانند در تقویت احساس لامسه کودکان نیز کمک کننده باشد.

انتخاب رنگ:
رنگ می تواند انگیزاننده، کسل کننده و یا آرام بخش باشد که این تاثیرات عموما در مورد کودکان می تواند چندین برابر شود. بنابراین انتخاب رنگ مناسب برای اتاق کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است. باید در نظر داشت که شخصیت کودکان با یکدیگر متفاوت است و در طول زمان رشد آنها سلیقه و اخلاق آنان نیز تغییر می کند، از این رو بهتر است با توجه به نظر کودک و همچنین نکات روانشناسی رنگی انتخاب کرد که نیازی به تغییر سالیانه آن وجود نداشته باشد.

طراحی کف: 
کودکان نسبت به سایرین نسبت به ذرات معلق در هوا و گرد و غبار حساسیت بیشتری دارند که همین امر نشانگر اهمیت ویژه  انتخاب نوع کف پوش است. صنعت گران امروزه با استفاده از تکنولوژی های جدید طیف وسیعی از کف پوش ها با کاربری های متفات و تنوعی بیشمار را تولید می کنند و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. شرکت آذران فضانما به عنوان یکی از فعالین این حوزه، کف پوش های پارکت با طرح و رنگ متنوعی را عرضه می کنند. کف پوش پارکت به دلیل اینکه با استفاده از فرآورده های طبیعی تولید می شوند، می تواند به عنوان یکی از گزینه های مناسب برای اتاق کودکان باشد. ضمن اینکه کودکان معمولا تا پیش از 7 سالگی برای بازی روی کف اتاق خود می نشینند و با زمین در ارتباط مستقیم هستند به همین دلیل استفاده از کف های کاذب شرکت آذران با امکان ایجاد سیستم گرمایشی با دمای قابل کنترل یکی از بهترین انتخاب هایی است که برای اتاق کودکان توصیه می شود تا در فصول سرد سال فضایی گرم و محافظ سلامت کودکان پدید آورد.

نور پردازی:
بهترین نور برای اتاق کودکان، نور طبیعی است؛ بهتر است تا جای امکان بیشترین میزان نور مورد نیاز در طول روز از نور طبیعی تامین شود. نور طبیعی فرآیند خواب کودکان را تنظیم و به پویایی و نشاط روزانه آنان کمک می کند. به همین دلیل بهتر است اتاق هایی که پنجره دارند به کودکان تعلق بگیرد و برای جلوگیری از ورود سرما، سر و صدا و گرد و غبار بهتر است از شیشه های دو جداره به این منظور استفاده کرد. در مورد خانه هایی که کوچک هستند و اتاقی مجزا برای کودک وجود ندارد توصیه می شود با توجه به نقش انکارناپذیر برخورداری از حریم شخصی برای رشد کودکان از پارتیشن هایی برای فراهم آوردن فضایی هرچند کوچک تحت عنوان اتاق کودک استفاده شود. شرکت آذران فضانما طیف گسترده ای از پارتیشن ها را ارائه می کند که کلیه ویژگی های مورد نیاز برای اتاق کودکان را دارا می باشد: اولین مورد وجود کرکره هایی با قابلیت تنظیم در میان جداره ی پارتیشن های دوجداره می باشد که امکان گذر نور به داخل اتاق کودکان را فراهم می آورد ضمن اینکه به والدین این امکان را می دهد که شاهد فعالیت های کودکانشان از سایر نقاط منزل باشند. دومین مورد امکان قرار گرفتن درب بر روی این پارتیشن ها بوده که فضایی کاملا مجزا و ساکت را برای کودکان مهیا می سازد و در آخر این پارتیشن ها قابل شست و شو بوده و درصورت نقاشی کشیدن کودکان بر روی آنها نه تنها پارتیشن تخریب نمی شود بلکه در صورت آموزش صحیح می تواند عاملی برای رشد خلاقیت و مهارت های نوشتاری کودکان هم باشد.

شرکت آذران فضانما که در زمینه تولید محصولات دکوراتیو ساختمانی مشغول به فعالیت است، به کمک محققین خود در تلاش است تا با ارائه محصولات متنوع و استاندارد در این زمینه، بهترین انتخاب ها را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. در این راستا آذران فضانما توانسته است با تولید کف پوش ها و دیوارپوش ها در رنگ های مختلف نه تنها نیاز اماکن اداری، تجاری، فرهنگی و تفریحی را فراهم آورد بلکه برای محیط های مسکونی و به ویژه برای کودکان نیز تمهیدات ویژه ای در نظر گرفته است. 

اتاق کودکمان را چگونه طراحی کنیم؟

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LcoQQ8gAAAAAIXVDhxLnuClb0j_S4Xyk5icLxGe