درب کشویی بهترین جایگزین درهای قدیمی

11 شهریور ، 1399
مبلمان اداری آذران فضانما

استفاده از انواع درب در منزل

در زندگی امروزی، استفاده حداکثری از فضا های موجود اهمیت بسیاری دارند. این امر را می توان در طراحی وسایل کم جا، معماری های مدرن و حتی در های ورودی مشاهده کرد. درب ها علاوه بر عملکرد جداکننده و ارتباطی شان، امروزه نقش مهمی در دکوراسیون و طراحی داخلی، بهینه سازی فضای داخلی و حتی محافظتی ایفا میکنند.درب کشویی و یا ریلی، بهترین و محبوب ترین گزینه برای فضا های محدود محسوب می شوند.

با کوچک شدن خانه ها و آپارتمان های امروزی ما بیشتر ما با کمبود جا رو به رو می شویم اما از طرفی دیگر هم معماری داخلی به سمت ابداع و خلاقیت و استفاده از مواد و وسایل پیشرفته و مدرن پیش می روند که به نوعی می توان کوچکی و محدودیت فضا در آپارتمان های جدید را برطرف نمود.

درب های کشویی با انواع و نمونه های مختلف از این دسته نوآوری ها هستند. این طراحی ها موجب افزایش متراژ مفید فضای زندگی و متراژ بنا های کوچک می گردد و فضاهای بزرگ را می توان به راحتی با آن ها تفکیک نمود.

درب تمام شیشه برای اتاق پذیرایی

درب کشویی عملکرد همانطور که از نام آن مشخص است، به صورت حرکت افقی و در راستای درب به سمت چپ و یا راست می باشد. این سبک حرکتی که از درب های سنتی و رایج در طراحی داخلی معماری ژاپنی نشات گرفته است، فضای کمی را برای باز و بسته کردن، اشغال می کند. درب های کشویی بر حسب قرارگیری آنها در فضای داخلی خانه و برای فضای بیرونی متفاوت می باشد.

درب شیشه ای اتاق پذیرایی

انواع درب کشویی

1.درب کشویی شیشه ای دوجداره

درب های کشویی شیشه ای که شفاف و نیمه مات و مات هستند  و طراحی و ساخته می شوند. انتخاب نوع شیشه ها، بستگی به کاربری فضاها دارد. 
با کشف متریال های جدید معماری موجب شده تا ساختمان های جدید ساخته شده مدرن تر باشند و آسایش بیشتری را برای ساکنین فراهم آورند. این درب ها برای جداسازی عرصه های مختلف کاربرد دارد و درب های کشویی شیشه ای  گزینه های بسیار مناسبی هستند که به صورت

2.درب تک جداره تمام شیشه

درب تک جداره تمام شیشه 10 میل سکوریت شده، تلفیق مناسبی از شیشه و یراق آلات درجه 1 در سایز های مختلف از جمله ساده و سندبلاست. از مزیت های این نوع درب تک جداره می توان به عایق بودن در برابر صدا، مقاومت در برابر ضربه، حداکثر استفاده از نور محیطی، تنوع در طرح و رنگ بندی و همچنین متفاوت و لوکس نشان دادن فضا می باشد .

3.درب تمام شیشه ریلی

یکی از قسمت های کارآمد و زیبای پارتیشن اداری درب های ریلی آن می باشد. این نوع درب ها ظاهری جذاب برای پارتیشن ها به وجود می آورند. درب های ریلی حداقل فضای اشغال ممکن را دارند و موجبات استفاده بهینه تری از فضای اطراف را فراهم می کند و به این دلیل است که اغلب معماران را مجذوب خود کرده است. این نوع درب ها جذابیت خاص خود را دارند که استفاده از لولا و یراق آلات درجه یک اروپایی، این زیبایی را دوچندان می سازد.

درب شیشه ای دوجداره

نکات مهم در مورد انتخاب درب کشویی

1. از مرغوب و مناسب بودن جنس بدنه، ریل ها و اتصالات و سالم بودن مطمئن شویم. 

2. از سالم بودن و مرغوب بودن متریال و تجهیزات جانبی برقی درب های ریلی اتوماتیک اطمینان حاصل گردد.

3. تناسب بین طرح و رنگ و تم درب انتخاب شده با فضای اطراف آن و یا دکوراسیون داخلی فضای مدنظر

4. نصب درب توسط افراد متخصص برای اطمینان از عملکرد درست، بدون صدا و راحت  توسط افراد در حین استفاده

5. انتخاب مدل مناسب برای فضای مد نظر و یا ورودی مد نظر با توجه به فضای موجود برای درب، میزان تردد، طول عمر مفید مورد انتظار، میزان معلوم بودن سمت دیگر و در نهایت بودجه تخصیص داده شده

6. سرویس دهی درب کشویی اتوماتیک مورد استفاده در ورودی ها و پارکینگ ها در مواقع وقوع هرگونه اخلال در عملکرد و یا خرابی توسط نمایندگی های معتبر (در بیرون ساختمان)

7. توجه به وزن کلی بدنه درب و نوع و کشش موتور مورد استفاده در درب کشویی اتوماتیک

8. بی سروصدا بودن در هنگام باز و بسته شدن درب

9. آماده سازی زیر سازی های مناسب برای درب کشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک مانند ایجاد شیب مناسب و محل مناسب برای قاب در باشد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LcoQQ8gAAAAAIXVDhxLnuClb0j_S4Xyk5icLxGe