نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری

10 شهریور ، 1399
مبلمان اداری آذران فضانما
هر شخصی نسبت به گرایش‌های مختلف نظیر تمایلات شخصی، تحصیلات، موقعیت‌های اجتماعی و روانی که دارد مطمئناً سلیقه متفاوتی در انتخاب سبک دکوراسیون محل کار خود مخصوصاً مبلمان اداری اش خواهد داشت سبک مبلمان اداری می‌تواند هم به صورت کلاسیک باشد، هم سبک چیدمان مبلمان اداری مدرن را برای محل کار خود انتخاب نماید. البته گاهی تلفیق این دو سبک با هم زیبا و فوق العاده می‌شود، به شرطی که مبلمان اداری شما اصولی چیده شود تا ناهنجاری در دکوراسیون شما به چشم نخورد.

میز اداری

یکی از اقلام مهم یک فضای اداری وجود تعدادی میز اداری برای کارمندان شما می‌باشد. امروزه میزهای اداری از تنوع بسیاری هم برخوردار هستند. از جمله می‌توان به: میزهای کانتر، میز کار گروهی، کنفرانس، مدیریت، کارشناسی، کارمندی اشاره کرد. با تغییر نگرش‌ها امروزه سبک‌های بی نظیری خلق شده است. دیگر مانند گذشته میزهای تکی کاربرد چندانی ندارد و میزهای گروهی جای آن‌ها را گرفته است. این گونه میزها در فضای اتاق هم صرفه جویی می‌کنند، می‌توانید همه تجهیزات را در فضاهای مخصوص خود قرار بدهید بدون اینکه فضای اضافه‌ای اشغال نمایید.


نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری

صندلی اداری

وجود صندلی‌های اداری بستگی به وجود تعداد کارمندان شما و نحوه دکوراسیون محیط کاری تان دارد. پیشنهاد ما به شما این است که هنگام انتخاب صندلی به ارگونومی و موارد مورد استفاده آن توجه نمایید. اگر کارمندان شما می‌خواهند ساعات زیادی روی این صندلی‌ها بنشینند پس حتماً باید به فکر سلامت ستون مهره و عضلات آن‌ها باشید، چون راحتی آن‌ها رابطه مستقیمی با بازده مفید آن‌ها در کسب و کار دارد. از سوی دیگر مبلمان اداری و صندلی‌های مراجعه کنندگان شما باید طوری انتخاب شوند که در مدت انتظار آن‌ها دچار استرس و کلافگی نشوند. صندلی و مبلمان اداری مدیران هم علاوه بر راحتی باید از شکوه و جلال خاصی برخوردار باشد. بر همین اساس صندلی و مبلمان اداری امروزه از انواع مختلفی برخوردار است مثل: صندلی کارشناسی و کارمندی، صندلی آزمایشگاهی، صندلی مدیریتی، صندلی کانتر، صندلی انتظار، صندلی گیمینگ، صندلی اپراتوری و صندلی کنفرانس.

موارد مهم و اصولی در انتخاب یک صندلی اداری:
قابلیت تنظیم ارتفاع و دسته‌هایی با ارتفاع مناسب

پشتی صندلی را بتوان در هر اندازه‌ای که مورد نیاز بود تغییر داد.

پشتی صندلی باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که تمامی ستون فقرات را به خوبی پوشش بدهد.

طراحی صندلی باید به گونه‌ای باشد که گردش خون در قسمت‌های پایین بدن بخصوص در پاها به راحتی صورت پذیرد.

صندلی انتخابی شما باید به گونه‌ای باشد که هنگام نشستن بر روی آن کارمندان شما لیز نخورند یا دچار لغزندگی نشوند.

مبل اداری

در قدیم استفاده از مبلمان اداری مثل امروز انقدر رواج نداشت، در گذشته فقط در اتاق مدیران و لابی هتل‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروزه با تغییر نگرش‌ها در برابر تکریم مراجعه کنندگان در بعضی مطب‌ها، شرکت‌ها و بانک‌ها از مبلمان اداری بهره برده‌اند. استفاده از مبلمان اداری به جای صندلی‌های انتظار، دکوراسیون شما را دلنشین تر و زیباتر از قبل خواهد کرد. مبلمان اداری را می‌توانید در انواع و ابعاد مختلفی انتخاب نمایید. برخی از آن‌ها دارای پایه‌های متحرک و برخی دارای استحکام بالایی هستند.

میز مدیریت

این نوع میز برخلاف اسمش می‌تواند برای کارمندان هم مورد استفاده قرار گیرد، اما به خاطر قیمت بالایی که دارد و رعایت تمامی استانداردهای مدیریتی زیاد صلاح نیست برای موارد دیگری مورد استفاده قرار بگیرد.

میز کنفرانس

میز کنفرانس عموماً برای سالن جلسات مورد استفاده قرار می‌گیرد. میز کنفرانس باید طوری باشد که همه افراد حاضر در جلسه بتوانند همدیگر را مشاهده نمایند. میزهای کنفرانس دارای شکل‌های مختلفی است، که شما نسبت به نیاز و دکوراسیون اتاق خود می‌توانید یک نمونه را انتخاب و مورد استفاده قرار بدهید. عموماً ارتفاع این گونه میزها بین 72 تا 82 سانتیمتر از سطح زمین می‌باشد و فاصله استاندارد صندلی آن‌ها بین 60 تا 80 سانتی متر تعیین شده‌اند. از انواع میزهای کنفرانس می‌توان به مورد زیر اشاره کرد:

میز بیضی
میز مستطیلی
میز نعل اسبی
میز دایره‌ای
میز مستطیلی
میز مستطیلی از نوع کلاسیکی میزهای کنفرانس می‌باشد. از اتاق جلسات گرفته تا میزهای ناهارخوری مورد استفاده می‌توان قرار داد. میز مستطیلی کنفرانس نشان گر سلسله مراتب می‌باشد. افرادی که دو سر میز کنفرانس می‌نشینند می‌توانند همه افراد حاضر در جلسه را به دقت مشاهده نمایند، اما بقیه افراد برای دیدن همه اعضا باید تغییر وضعیت بدهند.

میز کنفرانس

میزهای نعل اسبی

میزهای طرح نعل اسب برای ارائه محصولات، ارائه یک موضوع و ارائه کنفرانس‌های ویدئویی بسیار مفید است. فرد ارائه دهنده می‌تواند در اینگونه میزها به سمت کسی برود که میخواهد مستقیماً با او ارتباط برقرار کند. حتی در آموزش‌های تک به تک تکنیک‌ها هم بسیار کاربردی و مفید واقع شده است. میزهای نعل اسبی که ظاهر آن‌ها به صورت U طراحی شده است دارای مزیت‌های زیادی می‌باشد.

میزهای نعل اسبی فضای زیادی از صندلی و سطح میز را فرا می‌گیرد تا بتواند تمام تمرکز را بر روی فضای خالی ایجاد شده بگذارد. میزهای نعل اسبی از نظر راحتی و بهینه سازی فضا بسیار دلچسب است اما از نظر لوکس بودن اصلاً لاکچری نمی‌باشد. میزهای نعل اسبی یک انتخاب هوشمندانه برای شرکت‌هایی است که می‌خواهند از فضای اتاق خود بهترین استفاده ممکن را داشته باشند و یک فضای تحقیقاتی تاکید بر روی اطلاعات آن جلسه را برای شما به همراه می‌آورد.

میزهای دایره‌ای

اصولاً میزهای دایره‌ای برای اتاق کنفرانس توصیه نمی‌شود. میزهای دایره‌ای اگر در ابعاد بزرگ باشد نشستن افراد دور آن سخت است چون ارتباط برقرار کردن در هنگام جلسه سخت می‌شود و اگر میز را کوچک تهیه نمایید فضا بسیار صمیمی و ناراحت کننده خواهد شد. فضای مناسب و شخصی برای هر فرد محدود می‌شود، بخصوص زمانی که بخواهند از لپ تاب هم استفاده نمایند. میزهای دایره‌ای شرایط را برای ارائه دهنده جلسه سخت می‌کند، زیرا انتقال اطلاعات برای افراد در جلسه سخت‌تر صورت می‌گیرد. با تمام این ویژگی‌های منفی میزهای دایره‌ای، این گونه میزها ویژگی های مثبتی هم دارند مثل کاربرد در محیط‌های کاری مشترک، جلسات و تعاملات بین همکاران و مشتری، در این موارد کاربرد خوبی دارد.

نکاتی برای نگهداری مبلمان اداری

در هنگام خرید مبلمان خود حتماً به این نکته که مبلمان خود را برای چه کاربردی می‌خواهید مورد استفاده قرار بدهید، توجه نمایید. کاملاً مشخص است مبلمان اداری مخصوص ادارات است و مبلمان منازل مخصوص واحد مسکونی است.

هیچ وقت مبلمان اداری خود را روی زمین نکشید، حتماً هنگام جابه جایی آن‌ها را کاملاً از روی زمین بلند نمایید.

مبلمان اداری خود را طوری مستقر نمایید که در معرض گردغبار، نور مستقیم آفتاب و رطوبت نباشد.

حتی المقدور از ضربه زدن به مبلمان اداری خود جلوگیری نمایید.

سعی کنید به هیچ عنوان بر روی دسته مبلمان اداری و پشتی آن ننشینید.

حتماً نکات اصولی را هنگام تمیز کردن مبلمان اداری خود به کار ببرید.

برای تمیز کردن مبلمان اداری از برس‌های کوچک و نرم جاروبرقی استفاده کنید.

هنگام شستشوی چرم و یا پارچه مبلمان اداری خود حتماً به نکات برچسب محصول دقت نمایید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LcoQQ8gAAAAAIXVDhxLnuClb0j_S4Xyk5icLxGe