ضرورت استفاده از پارتیشن اداری

09 شهریور ، 1399
مبلمان اداری آذران فضانما

ضرورت های پارتیشن اداری چیست؟

ضرورت پارتیشن اداری این است كه كارمندان را از مناظر و صداهای یك فضای كاری باز كه ممكن است تمركز آنها را به هم بزند ایزوله كند. كابین بندی، میزهای كابین دار، كابین های اداری و یا پارتیشن اداری یك فضای كاری نیمه محصور است كه از فضای كاری كناری بوسیله پارتیشن كه معمولا” بلندای آن ۶-۵ فوت (۱٫۵-۱٫۸متر) است جدا شده است. پارتیشن ها از عناصر مدولار مانند سطوح كار، كمدهایی در بالای سر، كشو و قفسه بندی كه می تواند بسته به نیاز كاربر تنظیم شود، تشكیل شده است و نصب و راه اندازی آن به طور كلی توسط افراد حرفه ای انجام می شود ولی در بعضی موارد تغییرات اجزاء می تواند توسط كارمندان، بدون آموزش خاصی انجام شود.

پارتیشن اداری

اهمیت نصب پارتیشن اداری

دکوراسیون داخلی و  پارتیشن اداری محیط شما، می تواند نقش بسیار مهمی در کیفیت فعالیت های انجام شده در سازمان داشته باشد. مثلا اگر دکوراسیون برای پارتیشن بندی اداری باشد و طبق اصول و استاندارد و با رنگ بندی مناسب و نور پردازی صحیح انجام شده باشد قطعا در روحیه افراد تاثیر مثبتی داشته و می توان انتظار داشت که راندمان کاری آن محیط بالاتر رود. مبحث پارتیشن بندی اداری در جوامع کشورهای پیشرفته به صورت دانشگاهی تدریس میشود و برای این موضوع اهمیت ویژه ای قائل هستند.از مواردی که میتواند در کیفیبت پارتیشن اداری شما تاثیر گذار باشد می توان به نحوه چیدمان وسایل اشاره کرد .اگر نوع چیدمان بر اساس قواعد فنگشویی باشد همین تکنیک ساده باعث خواهد شد تا محیط ما از انرژی مثبت پر شود.بعد ازاینکه نحوه درست چیدمان مکانی که قرار است درآن پارتیشن اداری اجرا کنیم را تعیین کردیم نوبت به نور پردازی محیط میرسد . میزان نور و رنگ نور به کار رفته و اصلا اینکه محیط دارای نور طبیعی باشد یا خیر همگی جز مهمترین عوامل در تاثیر گذاری یک پارتیشن بندی اداری است.

استفاده از پارتیشن اداری

پارتیشن های اداری و مزایای آنها

از محل بی روح کار خود خسته شده اید؟
فضای شخصی و خصوصی شما بسیار کم است؟
اتاق کار شما نامرتب و به هم ریخته است؟
آنقدر فضای اداره بهم ریخته و پر سر و صداست که نمی‌توانید بر روی کار خود تمرکز کنید؟
شرکتی دارید که تمامی میزهای کارکنان روبروی هم و به هم چسبیده است و فضای داخلی و خصوصی وجود ندارد؟
شاید هم از آن دسته افرادی باشید که در حال خرید مکانی اداری با بودجه ای معقول هستید اما با خود فکر می‌کنید که در این مکان‌های کوچک، نمی‌توان به راحتی رفت و آمد کرد و یا چندین کارمند استخدام کرد.
در این صورت حتما باید به فکر یک راه حل امروزی، جدی، خلاقانه و جدید باشید. در واقع باید از طریق یک متخصص حرفه ای، با استفاده از تقسیم کننده یا جداکننده‌ هایی که پارتیشن نامیده می‌شوند، رنگ تازه ای به محیط کاری خود بدهید و شرکت یا اداره‌ی خود را از سایرین متمایز کنید. مهم نیست کار شما در چه زمینه ای است. در دنیای تجارت امروز، نقش و تاثیر پارتیشن ها در سازماندهی و ایجاد بازدهی بیشتر در محل کار غیر قابل انکار است.
نکته مهم دیگر در مورد پارتیشن اداری کلاسیک این مساله می باشد که دکوراسیون یک شرکت که پارتیشن بخش مهمی از آن را تشکیل می دهد، به نحوی تداعی کننده خصوصیات عملکردی آن در ذهن مراجعه کنندگان و مشتریان است. از این رو انتخاب طرحی که متناسب با ساز و کار شما و فعالیت های مربوطه باشد، بسیار مهم و ضروری است. در ساخت پارتیشن بندی اداری می توان از اجسام شیشه ای، چوبی و یا فلزی بنا به ضرورت و کاربرد بهره گرفت.
از جمله نکات بسیار مهمی که در طراحی و اجرا پارتیشن اداری مورد توجه قرار داده ایم، ایجاد محیطی منظم با دسترسی بالا برای تمامی کارمندان بوده که از مهم ترین دلایل استفاده فراگیر از پارتیشن های اداری است. پارتیشن اداری با هزینه ای مناسب و نصب و تغییر مکان آسان، گزینه ای بسیار مناسب برای رفع نیاز های اداره شما می باشد.

فضای بهینه‌ با پارتیشن‌بندی ایجاد کنیم

در محیط‌های اداری که فضای باز دارند، برای بهبود و افزایش ارتباط و فضای کاری مناسب از پارتیشن استفاده می‌کنند. استفاده از پارتیشن اداری بر ارتباط کارمندان با هم بسیار تأثیرگذار است و می‌توان از فضا بهترین و بیشترین استفاده را کرد.

پارتیشن بندی اداری

  • دیوارهای کوتاه در انواع پارتیشن اداری فقط برای تقسیم‌بندی فضا استفاده می‌شوند و امکان حفظ حریم شخصی در آنها وجود ندارد.
  • با پارتیشن اداری می‌توان از تجمع کارکنان در سالن جلوگیری کرد و همکاران می‌توانند در همان محوطه پارتیشن‌بندی با هم صحبت کنند.
  • برای کاهش میزان سمعی و بصری بودن اتاقی که با پارتیشن اداری دوجداره ایجاد کرده‌اید، باید میزان لت‌های پارتیشن را افزایش دهید و با این روش از میزان مزاحمت‌هایی که در فضای باز وجود دارد خلاص می‌شوید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LcoQQ8gAAAAAIXVDhxLnuClb0j_S4Xyk5icLxGe