نکاتی در رابطه با انتخاب و خرید انواع مبلمان اداری
1396/12/21 | تعداد نظرات :0
نکاتی در رابطه با انتخاب و خرید انواع مبلمان اداری

از ملزومات هر محیط کاری، مبلمان اداری است. این دست از مبلمان ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که در ادامه به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت.

مبلمان اداری و نیاز به آن در محیط کاری

در محیط‌های مختلف با توجه به نیاز فضا از مبلمان‌های مختلفی استفاده می‌شود. مبلمان اداری نیز یکی از این موارد شناخته می‌شود که در محیط کاری از ملزومات محسوب می‌گردد. شاید بتوان این‌گونه بیان نمود که نیاز به مبلمان‌های اداری در انواع و نمونه‌های مختلف آن در محیط کاری باعث بالا رفتن راندمان و کیفیت فعالیت کارمندان می‌شود؛ بنابراین در زمان خرید این نوع از مبلمآن‌ها می‌بایست به نکات و موارد بسیار مهم در رابطه با نقش هریک از اجزاء تشکیل‌دهنده آن بسیار توجه شود.

 محیط کاری می‌بایست از فضا و وسایل مناسب برخوردار باشد تا برای کارمندان سپری نمودن ساعت‌های مدید امری آزاردهنده نبوده و باعث فعالیت و پرداختن به امور به‌صورت مناسب گردد. درنتیجه می‌توان این‌گونه عنوان نمود که انتخاب نوع مبلمان اداری در کنار میزان کیفیت هریک از بخش‌های مجزای آن در ایجاد فضایی مناسب برای اشتغال و فعالیت از اهمیت خاص و ویژه‌ای برخوردار است. این امر می‌بایست در اولویت امور مربوط به سازمان و یا هر ارگان قرار گیرد. در ادامه توضیحات کامل‌تری در رابطه با انواع مبلمان اداری، کیفیت آن، نوع رنگ‌بندی و همچنین هزینه و قیمت این دست از مبلمان‌های ضروری خواهیم پرداخت.

 انواع مبلمان اداری کدام است؟

مبلمان ‌های اداری با توجه به مکان‌های مختلفی که در این محیط وجود دارند، به چند نوع تقسیم‌بندی می‌شود. کاربرد هریک از این موارد با توجه به فضایی است که از آن‌ها در آن محیط استفاده می‌گردد، میز و صندلی از نمونه‌های مبلمان اداری می‌باشند؛ اما انواع مختلفی از میز برای این دست از مبلمان اداری تعریف‌شده است که می‌توان به میز مدیریت، میز اداری، میز کنفرانس و. اشاره نمود. در کنار هر میزی نیاز به صندلی نیز از مواردی است که در این بخش به آن اشاره خواهیم نمود.

به‌عنوان‌مثال در کنار میز می‌بایست از صندلی اداری در انواع و نمونه‌های مختلف استفاده شود. درواقع صندلی‌های اداری از مهم‌ترین بخش‌های مبلمان های اداری به شمار می‌روند و شاید دلیل این امر استفاده چندین ساعته از این وسیله باشد. کارمندان هر سازمان و شرکتی ساعت‌ها بر روی صندلی‌های اداری خود می‌نشینند و به کارهای روزمره شان می‌پردازند؛ بنابراین می‌توان عنوان نمود که صندلی اداری در کنار میز اداری می‌بایست از کیفیت مناسبی در بخش نشیمنگاه برخوردار باشد تا برای کارمندان استفاده از این وسیله خسته‌کننده و آزاردهنده نباشد.

کیفیت مبلمان اداری

در انتخاب هر وسیله اهمیت دادن به کیفیت و جنس به‌کاررفته در آن نقش بسیار مهم و کلیدی دارد. در رابطه با مبلمان اداری نیز این موضوع کاملاً صدق می‌کند. کسانی که در فکر انتخاب و خرید مبلمان های اداری برای سازمان و یا شرکت‌های خود هستند باید به این موضوع توجه کنند که در کنار طراحی و رنگ‌بندی این دست از مبلمان های ضروری، توجه به کیفیت آن‌ها از اهمیت و جایگاه بالاتری برخوردار است.


با کمی بی‌دقتی و عدم توجه به این نکته ممکن است با خرید نامناسبی در رابطه با این مبلمان ها روبه‌رو شوید. به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود که کیفیت را فدای قیمت و هزینه این مبلمان ها کنید. در زمان خرید مبلمان از جنس و مواد به‌کاررفته در آن‌ها پرس‌وجو نموده و مبلمانی را خریداری کنید که تا حد امکان آسایش و راحتی را برای کارمندان شما به ارمغان بیاورد. عدم استفاده از مواد باکیفیت و مرغوب در این دست از مبلمان ها باعث خستگی زودهنگام کارمندان خواهد شد. همان‌طور که می‌دانید با این موضوع احتمال پایین آمدن راندمان کاری افراد در سازمان و شرکت‌ها وجود خواهد داشت.

رنگ‌ بندی مبلمان اداری

از نکات مهم بعدی در زمان خرید مبلمان اداری که پس از کیفیت باید به آن توجه نمود، رنگ‌بندی آن است. انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان های اداری نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. رنگ مبلمان اداری هر سازمان و شرکتی می‌تواند با توجه به دکوراسیون و دیزاین آن محیط انتخاب شود. همان‌طور که می‌دانید در بسیاری از سازمان و ارگان‌ها اغلب از رنگ‌های تیره در مبلمان های اداری استفاده می‌شود و کمتر افراد به سراغ‌های رنگ‌های دیگر می‌روند.

 شاید این امر به دلیل رسمی بودن محیط‌های اداری است؛ اما افراد ملزم رعایت این امر نیستند و می‌توانند با کمی خلاقیت به انتخاب رنگی بپردازند که برخلاف رنگ مبلمان های قبلی است. استفاده از رنگ‌های شاد و روشن در مبلمان های اداری می‌تواند راندمان کاری کارمندان و مسئولین را بالا برده و درنتیجه احساس رضایت در محیط کاری را برای آن‌ها رقم بزند.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
برچسب ها
پارتیشن‌ اداری دیوارپوش نصب دیوارپوش دیوارپوش پی وی سی پانل پی وی سی سقف کاذب سقف کاذب پی وی سی مبلمان اداری میز اداری دیوار پوش دیوار پوش های PVC قیمت دیوارپوش پی وی سی پارتیشن اداری پارتیشن اداری چوبی قیمت پارتیشن اداری میز مدیریت صندلی اداری صندلی مدیریت مبلمان اداری کلاسیک مبلمان اداری مدرن انواع مبلمان اداری کابینت آشپزخانه نصب دیوار پوش دیوار پوش پی وی سی قیمت مبلمان اداری کاربرد سقف کاذب قیمت سقف کاذب دکوراسیون آشپزخانه دکوراسیون مدرن طراحی دکوراسیون داخلی کفپوش پارکت تناسبات پارکت کف پوش انواع پارکت رنگ پارکت متناسب با پذیرایی استفاده از پارکت در پذیرایی بهترین دیوار پوش مناسب اتاق کودک دیوار پوش متناسب با اتاق کودک رنگ مناسب دیوار پوش اتاق کودک پارتیشن درب درهای دوجداره درهای شیشه ای رنگ دیوارپوش کابینت آشپزخانه کوچک استفاده از پارکت کف های کاذب طراحی ورودی سقف های کاذب استفاده از سقف کاذب مزایای استفاده از سقف کاذب میزهای کنفرانس اتاق کنفرانس طراحی اتاق کنفرانس کفپوش ها بهترین کفپوش استفاده از کف کاذب کفپوش پارکت خرید کابینت مبلمان های اداری دیوارپوش های پی وی سی بهترین میز کنفرانس پارتیشن های اداری انواع کابینت مدل کابینت دیوارپوش pvc درب های پارتیشن انواع درب پارتیشن انواع سقف کاذب طراحی سقف کاذب پارتیشن های دوجداره پارتیشن اداری دو جداره پارتیشن بندی اجرای پارتیشن پارکت چوبی کفپوش لمینت سقف های کاذب پی وی سی کفپوش های کاذب میزهای مدیریت خرید مبلمان اداری مبلمان اداری جدید پارتیشن کلاسیک نگهداری از کف کاذب میز کانتر میز کانتر اداری انواع میز کانتر اداری میز مدیریت آذران فضانما پارکت رنگ روشن نمای ساختمان نمای پی وی سی نمای PVC خرید پارتیشن اداری انواع پارتیشن اداری پارتیشن اداری شیشه ای انواع دیوارپوش سقف کاذب PVC خرید سقف کاذب
آخرین پست ها
تبلیغات متنی
سقف کاذب پی وی سی
شرکت آذران فضانما تولید کننده انواع سقف کاذب

دیوار پوش پی وی سی
شرکت آذران فضانما تولید کننده انواع دیوار پوش در کشور


دیوار پوش

سقف کاذب