انتخاب مبلمان اداری

08 شهریور ، 1399
مبلمان اداری آذران فضانما

نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری

هر شخصی نسبت به گرایش‌های مختلف نظیر تمایلات شخصی، تحصیلات، موقعیت‌های اجتماعی و روانی که دارد مطمئناً سلیقه متفاوتی در انتخاب سبک دکوراسیون محل کار خود مخصوصاً مبلمان اداری اش خواهد داشت سبک مبلمان اداری می‌تواند هم به صورت کلاسیک باشد، هم سبک چیدمان مبلمان اداری مدرن را برای محل کار خود انتخاب نماید. البته گاهی تلفیق این دو سبک با هم زیبا و فوق العاده می‌شود، به شرطی که مبلمان اداری شما اصولی چیده شود تا ناهنجاری در دکوراسیون شما به چشم نخورد.

میز اداری

یکی از اقلام مهم یک فضای اداری وجود تعدادی میز اداری برای کارمندان شما می‌باشد. امروزه میزهای اداری از تنوع بسیاری هم برخوردار هستند. از جمله می‌توان به: میزهای کانتر، میز کار گروهی، کنفرانس، مدیریت، کارشناسی، کارمندی اشاره کرد. با تغییر نگرش‌ها امروزه سبک‌های بی نظیری خلق شده است. دیگر مانند گذشته میزهای تکی کاربرد چندانی ندارد و میزهای گروهی جای آن‌ها را گرفته است. این گونه میزها در فضای اتاق هم صرفه جویی می‌کنند، می‌توانید همه تجهیزات را در فضاهای مخصوص خود قرار بدهید بدون اینکه فضای اضافه‌ای اشغال نمایید.

نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری

صندلی اداری

وجود صندلی‌های اداری بستگی به وجود تعداد کارمندان شما و نحوه دکوراسیون محیط کاری تان دارد. پیشنهاد ما به شما این است که هنگام انتخاب صندلی به ارگونومی و موارد مورد استفاده آن توجه نمایید. اگر کارمندان شما می‌خواهند ساعات زیادی روی این صندلی‌ها بنشینند پس حتماً باید به فکر سلامت ستون مهره و عضلات آن‌ها باشید، چون راحتی آن‌ها رابطه مستقیمی با بازده مفید آن‌ها در کسب و کار دارد. از سوی دیگر مبلمان اداری و صندلی‌های مراجعه کنندگان شما باید طوری انتخاب شوند که در مدت انتظار آن‌ها دچار استرس و کلافگی نشوند. صندلی و مبلمان اداری مدیران هم علاوه بر راحتی باید از شکوه و جلال خاصی برخوردار باشد. بر همین اساس صندلی و مبلمان اداری امروزه از انواع مختلفی برخوردار است مثل: صندلی کارشناسی و کارمندی، صندلی آزمایشگاهی، صندلی مدیریتی، صندلی کانتر، صندلی انتظار، صندلی گیمینگ، صندلی اپراتوری و صندلی کنفرانس.

موارد مهم و اصولی در انتخاب یک صندلی اداری:
قابلیت تنظیم ارتفاع و دسته‌هایی با ارتفاع مناسب

پشتی صندلی را بتوان در هر اندازه‌ای که مورد نیاز بود تغییر داد.

پشتی صندلی باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که تمامی ستون فقرات را به خوبی پوشش بدهد.

طراحی صندلی باید به گونه‌ای باشد که گردش خون در قسمت‌های پایین بدن بخصوص در پاها به راحتی صورت پذیرد.

صندلی انتخابی شما باید به گونه‌ای باشد که هنگام نشستن بر روی آن کارمندان شما لیز نخورند یا دچار لغزندگی نشوند.

مبل اداری

در قدیم استفاده از مبلمان اداری مثل امروز انقدر رواج نداشت، در گذشته فقط در اتاق مدیران و لابی هتل‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروزه با تغییر نگرش‌ها در برابر تکریم مراجعه کنندگان در بعضی مطب‌ها، شرکت‌ها و بانک‌ها از مبلمان اداری بهره برده‌اند. استفاده از مبلمان اداری به جای صندلی‌های انتظار، دکوراسیون شما را دلنشین تر و زیباتر از قبل خواهد کرد. مبلمان اداری را می‌توانید در انواع و ابعاد مختلفی انتخاب نمایید. برخی از آن‌ها دارای پایه‌های متحرک و برخی دارای استحکام بالایی هستند.

میز مدیریت

این نوع میز برخلاف اسمش می‌تواند برای کارمندان هم مورد استفاده قرار گیرد، اما به خاطر قیمت بالایی که دارد و رعایت تمامی استانداردهای مدیریتی زیاد صلاح نیست برای موارد دیگری مورد استفاده قرار بگیرد.
میز کنفرانس
میز کنفرانس عموماً برای سالن جلسات مورد استفاده قرار می‌گیرد. میز کنفرانس باید طوری باشد که همه افراد حاضر در جلسه بتوانند همدیگر را مشاهده نمایند. میزهای کنفرانس دارای شکل‌های مختلفی است، که شما نسبت به نیاز و دکوراسیون اتاق خود می‌توانید یک نمونه را انتخاب و مورد استفاده قرار بدهید. عموماً ارتفاع این گونه میزها بین 72 تا 82 سانتیمتر از سطح زمین می‌باشد و فاصله استاندارد صندلی آن‌ها بین 60 تا 80 سانتی متر تعیین شده‌اند. از انواع میزهای کنفرانس می‌توان به مورد زیر اشاره کرد:

میز بیضی
میز مستطیلی
میز نعل اسبی
میز دایره‌ای
میز مستطیلی
میز مستطیلی از نوع کلاسیکی میزهای کنفرانس می‌باشد. از اتاق جلسات گرفته تا میزهای ناهارخوری مورد استفاده می‌توان قرار داد. میز مستطیلی کنفرانس نشان گر سلسله مراتب می‌باشد. افرادی که دو سر میز کنفرانس می‌نشینند می‌توانند همه افراد حاضر در جلسه را به دقت مشاهده نمایند، اما بقیه افراد برای دیدن همه اعضا باید تغییر وضعیت بدهند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LcoQQ8gAAAAAIXVDhxLnuClb0j_S4Xyk5icLxGe