چند نکته درباره ديوار پوش پی وی سی

26 بهمن ، 1399
مبلمان اداری آذران فضانما

نکات مهم و کاربردی درباره ی دیوارپوش PVC

با توجه به مطرح شدن طرح ساخت و سازهای ضد لرزش و مقابله با زلزله، استفاده از ابزارها و مصالحی که به کاهش وزن ساختمان کمک کنند و در عین حال بر استحکام آن بیفزاید، اهمیت خاصی دارد. با وجود این، اگر چه استفاده از دیوارپوش های پی وی سی تاثیر زیادی در زیبایی و دکوراسیون داخلی ساختمان ها دارد، اما عدم توجه به برخی نکات نه تنها زیبایی را برای خانه ها و محیط اداری، تجاری و ... به ارمغان نمی آورد، بلکه موجب هدر رفتن هزینه ها و زمان و انرژی شده و نهایتا نتیجه کار نیز متناسب با نیاز مشتریان نخواهد بود. برای داشتن یک ساختمان زیبا با نمایی دلنشین و خیره کننده، خرید و نصب دیوارپوش پی وی سی با توجه به اصول خاصی انجام می شوند که در ادامه باهم بررسی می کنیم.

نکات مهم درباره ی دیوارپوش پی وی سی نکات مهم درباره ی دیوارپوش پی وی سی

قرار دادن سایبان برای دیوارپوش های پی وی سی

با توجه به اینکه دیوارپوش های پی وی سی در مقابل نور خورشید رنگ و جلای خود را از دست می دهند، لازم است تا کمتر در معرض نور خورشید قرار بگیرند. برای این منظور قرار دادن سایبان برای آن ها تا حد زیادی می تواند از تابش نور خورشید جلوگیری کنند. 

کاهش درجه حرارت ساختمان

دیوار پوش پی وی سی به درجه حرارت حساسیت زیادی دارند و در صورتی که درجه حرارت ساختمان بیش از حد باشد، امکان اشتعال زیاد می شود. برای جلوگیری از این اتفاقات باید به دقت ساختمان بررسی شود. از نصب دیوارپوش پی وی سی بر روی شومینه باید خودداری شود. همچنین از قرار دادن وسایل گرمایشی در نزدیکی دیوارپوشی های پی وی سی، جدا خودداری شود. زیرا درجه حرارت این وسایل به دیوارپوش رسیده و خطر آتش سوزی را افزایش می دهد.

جلوگیری از وارد آمدن ضربه دیوارپوش

اگرچه زمانی که به دیوارپوش های پی وی سی ضربه وارد شود و یا دچار آسیب شوند، می توان به راحتی قسمت مورد نظر را تعویض کرد، اما بهتر آن است که تا حد امکان از این موارد جلوگیری شود. برای این کار از وارد کردن ضربه به دیوارپوش ها جلوگیری کنید. همچنین اجسام نوک تیز را در دیوارپوش فروش نکنید و سعی کنید این وسایل را از دسترس کودکان نیز دور کنید.

انتخاب رنگ و طرح دیوارپوش های پی وی سی 

طرح و رنگی که برای دیوارپوش ها انتخاب می شود، باید متناسب با ساختمان باشد. برای ساختمان های مسکونی می توان از طرح های گرافیکی زیبا با نقش و نگاری هنری استفاده کرد. همچنین طرح هایی که برای قسمت آشپزخانه استفاده می شود، بهتر است با رنگ کابینت ها در تضاد باشد. برای اتاق کودک خود از رنگ های صورتی یا یاسی استفاده کنید. قسمت پذیرایی به رنگ های شاد از قبیل نارنجی یا بنفش بیشتر احتیاج دارد. در صورتی که منزل شما رو به نور است، بهتر است از رنگ های تیره تر استفاده کنید و اگر میزان نور طبیعی ساختمان کمتر است، رنگ های روشن مناسب تر هستند.

نمایی از دیوارپوش های پی وی سیتصویری از دیوارپوش های پی وی سی

عدم استفاده از دیوارپوش های پی وی سی در مکان های پرتردد

از آنجا که دیوارپوش های پی وی سی استقامت و استحکام بالایی ندارند، برای مکان های رفت و آمد مناسب نیستند. زیرا پس از مدت کوتاهی از بین می روند. بهتر است برای این مکان ها از دیوارپوش های ام دی اف استفاده کنید.

شستشوی کامل دیوارپوش های پی وی سی

به دلیل داشتن خاصیت ضد آب بودن، می توانید به راحتی دیوارپوش های پی وی سی خانه را با استفاده از آب و مواد شوینده نظافت کنید. البته بهتر است از مواد اسیدی استفاده نشوند. زیرا دیوارپوشی های پی وی سی تاب تحمل اسیدها را نداشته و ممکن است آسیب ببینند. برای ساخت یک محلول شوینده می توانید یک سطل آب گرم، یک دوم پیمانه بوراکس(Borax)، یک چهارم پیمانه سرکه سفید، نصف پیمانه آمونیاک و یک چهارم پیمانه جوش‌شیرین را در یک سطل آب‌گرم با یکدیگر ترکیب کرده و سپس با استفاده اسفنج سطوح مورد را بشویید.

مراقبت از دیوارپوش های پی وی سی هنگام حمل اثاثیه

اثاثیه منزل وزن بالایی دارند. هنگام نقل و انتقال و یا حرکت آن ها باید مراقب دیوارپوش پی وی سی باشید. بهتر است تمامی وسایل را با فاصله از دیوار قرار دهید. این موارد مهم ترین نکات درباره ی دیوارپوش PVC می باشد که شما باید به آن ها دقت نمایید.

نمونه ای از دیوارپوش PVCتصویر نمونه ای از دیوارپوش PVC

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از صفحات زیر بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LcoQQ8gAAAAAIXVDhxLnuClb0j_S4Xyk5icLxGe