چگونه کفپوش های پارکت لمینت را تمیز کنیم؟

25 مرداد ، 1399
مبلمان اداری آذران فضانما

نکات مهم برای تمیز کردن و نظافت کفپوش لمینت 

امروزه از کفپوش های پارکت لمینت در ساختمان ها در راستای زیبا سازی هرچه بیشتر فضای داخلی ساختمان و ایجاد محیطی گرم و صمیمی استفاده می شود. شرکت آذران فضانما پیشرو در صنعت کفپوش های ساختمانی در سالیان متمادی به ساخت این محصول در طرح ها و رنگ های مختلف پرداخته است. نظافت و نگه داری مناسب کفپوش پارکت لمینت در ساختمان جهت افزایش ماندگاری آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از این رو در این بخش متخصصین شرکت آذران فضانما به توضیح راهکارهایی در راستای تمیز کاری کفپوش پارکت لمینت می ‌پردازند.

نکاتی برای تمیز کردن و نظافت کفپوش لمینت  نکاتی برای تمیز کردن و نظافت کفپوش لمینت 

روش های مناسب برای نظافت و تمیز کردن کفپوش پارکت لمینت

در خصوص تمیز کردن پارکت لمینت در ابتدا می بایست کلیه گرد و غبار با برس نرم یا جارو برقی گرفته شود تا از ایجاد خط و خش بر روی پارکت جلوگیری شود. سپس سطح مورد نظر باید با یک دستمال مرطوب تمیز شود و هرگز نباید از دستمال کاملاً خیس بدین منظور استفاده کرد. استفاده از مواد شوینده ‌ی نامناسب منجر به آسیب رسانی به سطح رویی پارکت لمینت می گردد، به همین سبب می بایست در انتخاب نوع شوینده دقت بیشتری داشت. می توان از محلول الکلی برای تمیز کاری لکه های موجود بر روی پارکت لمینت استفاده کرد. همچنین از سرکه سفید می توان جهت لکه گیری استفاده و پس از 3 الی 4 دقیقه با یک دستمال نرم و خشک به دقت آن را پاک کرد. لازم بذکر است که جهت استفاده از محلولات الکلی یا سرکه سفید باید دستمال را آغشته به مایع کرد و از ریختن مستقیم محلول بر روی کفپوش خودداری کرد. در ادامه به ذکر دستورالعمل هایی جهت تمیزکاری و از بین بردن لکه های مختلف بر روی سطوح کف می پردازیم:

  • برای تمیزکاری لکه آب میوه، شیر، چای و نوشیدنی های گازدار می بایست تنها از یک پارچه جاذب یا نمدار بدون هیچ نوع شوینده ای استفاده نمود.
  • برای تمیزکاری لکه های چربی، ردپای کفش، لکه های مربوط به مدادرنگی یا مداد شمعی باید با کمک یک دستمال نرم نایلونی سفید، لکه را پاک کرده و سپس به صورت مدام بر روی لکه با دستمال نرم کشید.
  • برای تمیزکاری لکه های خون یا ادرار می بایست سریعاً با دستمال مرطوب لکه گیری کرده و با مواد شوینده با قابلیت تبخیر سریع مانند شوینده های شیشه، به سرعت لکه را پاک کرد.
  • جهت تمیزکاری لکه های ناشی از واکس کفش، لاک ناخن، رنگ، جوهر خودکار و وسایل آرایشی می بایست ابتدا با دستمال آغشته به استون، سرکه سفید یا تینر به آرامی لکه‌ گیری کرد و استفاده از شوینده های شیمیایی نظیر وایتکس هرگز توصیه نمی ‌شود. 
  • برای تمیز کاری لکه های مربوط به پارافین شمع و آدامس در ابتدا باید با یک تکه یخ محکم بر روی آن کشید و سپس به آهستگی تکه شمع یا آدامس را از سطح پارکت لمینت جدا نمود. در انتها می توان با یک دستمال آغشته به آب گرم رد لکه را پاک کرد. 
  • از دیگر نکانی که متخصصان شرکت آذران فضانما بدان تاکید دارند عرم استفاده از بخار شور برای کفپوش ‌ها است. استفاده از بخارشو به دلیل اعمال دمای بالا و رطوبت بیش از حد به سطح کفپوش ها ممکن است موجب وارد
  • آمدن آسیب های جبران ناپذیری به این سطوح گردد و به همین سبب برای تمیز کاری مناسب نمی ‌باشد، همچنین از پدهای نظافتی نظیر اسکاچ و اسفنج های سخت نیز به علت امکان ایجاد خط و خش بر روی سطوح کفپوش و آسیب رسانی به آن یه هیچ عنوان توصیه نمی ‌شود. 
  • متخصصین شرکت آذران فضانما به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان کفپوش های پارکت لمینت به طراحی و تولید محصولاتی متنوع در راستای پوشش نیاز بازار می پردازند. محصولات شرکت آذران فضانما از دوام و
  • ماندگاری بالایی برخوردار بوده و جلوه بخش محیط های مختلف ساختمانی است. با استفاده از تکنیک ها و راهکارهای ارائه شده می توان به حفظ و نگهداری هرچه بیشتر کفپوش ها و افزایش دوره کارکرد ضمن کاهش هزینه‌ های مرتبط با آن ها پرداخت.

نحوه ی تمیز کردن و نظافت کفپوش لمینت  نحوه ی تمیز کردن و نظافت کفپوش لمینت 

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از صفحات زیر بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LcoQQ8gAAAAAIXVDhxLnuClb0j_S4Xyk5icLxGe