En | Fa
منوی سایت

طراحی واجرای دکوراسیون اداری

مبلمان اداری مجموعه ای از میزها، صندلی ها، قفسات و پارتیشن ها می باشد که در تمامی شرکت ها و ادارات به عنوان تجهیزات لازم و ضروری به کار می روند. در واقع مبلمان اداری وسایلی هستند که در طول روز و در محیط های اداری بیشترین استفاده را دارند.

تفاوت مبلمان اداری مدرن و کلاسیک

امروزه مبلمان های اداری فقط مختص به ادارات و دفاتر شرکتی نمی باشد و می توان برخی از وسایل مبلمان اداری را در منازل و مکان های عمومی همچون بانک، بیمارستان، مدارس و غیره نیز مشاهده کرد. مبلمان های اداری برحسب کاربردهایشان در فضای به کار رفته می توانند در دو نوع کلاسیک و مدرن طراحی شوند. اما بهتر است قبل از خریداری مبلمان اداری به سبک کلاسیکی یا مدرن بودن آن ها توجه کنید تا تلفیقی بی نظیر از مبلمان اداری را در دکوراسیون اداره ی خود ایجاد کنید. عموماً افرادی که در دفاتر شرکتی خود از مبلمان اداری کلاسیک استفاده می کنند یا میانسال هستند یا مایلند از سبکی رسمی در دکوراسیون اداری خود استفاده کنند. اما کسانی که مبلمان اداری مدرن را برای دفاتر کاری خود انتخاب می کنند یا جوان هستند یا می خواهند سبکی راحت در دکوراسیون اداری خود پیاده کنند. یکی از تفاوت های بارز در مبلمان اداری مدرن و کلاسیک رنگ های این نوع مبلمان می باشد. رنگ مبلمان اداری مدرن شادتر و روشن تر است و این در حالی است که رنگ مبلمان اداری کلاسیک تیره می باشد. علاوه بر آن مبلمان اداری کلاسیک فضای بیشتری را به خود اختصاص می دهند و شلوغ تر به نظر می رسند.

مبلمان اداری فضا گویا

طراحی مبلمان های اداری و چیدمان آن ها

طراحان دکوراسیون داخلی بر این اعتقادند که دکوراسیون دفاتر کاری هر شخصی نشان دهنده ی سلیقه و شخصیت آن فرد می باشد. از این رو توصیه می کنند که باید مبلمان اداری به گونه ای طراحی شوند تا در عین زیبایی، شکیل و منحصر به فرد به نظر برسند. معمولاً طراحی مبلمان اداری مدرن با طراحی مبلمان های اداری کلاسیک متفاوت است. به عنوان مثال طراحی مبلمان های اداری مدرن ساده تر است ولی طراحی مبلمان اداری کلاسیک کمی پرزرق و برق تر است. از طرفی دیگر می توان به خوبی مشاهده کرد که مبلمان های اداری کلاسیکی که از جنس چوب هستند دارای طراحی سنتی و منبت کاری های زیبایی هستند. و اما چیدمان مبلمان اداری باید به نحوی صورت گیرد تا با کمترین فضاهای موجود در ادارات بیشترین کاربرد را داشته باشند. درست است که چیدمان مبلمان اداری بر حسب سلایق مدیران صورت می گیرد اما باید جلوه ای را که به دکوراسیون داخلی اداره می بخشد نیز در نظر گرفت. مهم ترین مسئله در مورد چیدمان مبلمان اداری این است که هر کدام از اجزای مبلمان های اداری را باید به درستی در جای خود قرار دهید. به عنوان مثال مبلمان و تجهیزات اداری منشی باید به گونه ای قرار گیرد که مشرف به اتاق مدیریت باشد.

انتخاب بهترین مبلمان های اداری مناسب

با توجه به اینکه افراد بیشتر اوقات خود را در محیط کاری شان می گذرانند، باید محیط کاری آنان فضایی راحت با بهره وری بالا را ایجاد کند. برخی از این عوامل توسط مبلمان اداری همراه می شود. بهترین مبلمان اداری که برای شرکت خود در نظر دارید باید منطبق با اصول کاری شرکت باشد. به عنوان مثال اگر در شرکت خود محصولات صنعتی را ارائه می دهد می توانید از مبلمان اداری مدرن را به صورت حرفه ای و شیک انتخاب نمایید. اما مهم ترین نکته در خصوص انتخاب بهترین نوع مبلمان اداری در نظر داشتن فضای محیط کاری است که باید اندازه ی مبلمان های اداری متناسب با متراژ محیط دفتر کار انتخاب شود.

میز اداری | فضا گویا

قیمت مبلمان اداری

هزینه ی خریداری مبلمان های اداری یکی از دغدغه های مدیران شرکت ها می باشد. هر کدام از اجزای مبلمان های اداری قیمت مختلفی دارند. یکی از مهم ترین اجزای هر نوع مبلمان و تجهیزات اداری اعم از کلاسیک و مدرن میز اداری می باشد که همواره پرهزینه تر از سایر اجزاء می باشد. در هنگام خریداری مبلمان اداری با در نظر گرفتن صرف هزینه های بهینه به کیفیت آن ها نیز باید توجه ویژه شود. هر چه مبلمان و تجهیزات اداری از کیفیت بالا و طراحی خاص تری برخوردار باشد مسلماً هزینه ی بیشتری را دربر دارد.

زیبایی و جنس انواع میزهای اداری

طراحان دکوراسیون داخلی، میزهای اداری را براساس شیوه ی کاری هر یک از کارمندان به دسته های مختلفی تقسیم کرده و طراحی نموده اند. معمولاً جنس اکثر میزهای اداری از چوب، چرم، فلز و شیشه می باشند و گاهی اوقات برای زیبایی هر چه بیشتر آن ها ترکیبی از دو یا چند جنس مختلف می باشد. تنوع رنگ در میزهای اداری سبب شده است تا مدیران را دچار سردرگمی کند اما پیشنهاد می شود انتخاب رنگ میز اداری بهتر است متناسب یا مکمل با دیگر تحهیزات اداری باشد. امروزه انواع زیادی از میزهای اداری در بازار موجود است اما نوع میزهای اداری ارگونومیک زیباترین نوع آن می باشند که در عین شکیل بودن جلوه ای مدرن را به فضای کاری شما می بخشند. توجه داشته باشید که در هنگام خریداری میز اداری برای یک مبلمان های اداری لوکس به کیفیت آن نیز توجه نمایید.

میز مدیریتی مدرن

یکی از اساسی ترین آتم های تجهیزات اداری، میز مدیریت است که در انتخاب طراحی و کیفیت آن باید حساسیت بیشتری را خرج دهید. یک میز مدیریت مدرن باید از طراحی ساده و منحصربه فردی برخوردار باشد. انواع میز مدیریتی مدرن در طراحی های گوناگون، رنگ های شاد و جنس های مختلف مانند شیشه، ام دی اف،چوب و فلز ساخته می شوند که انتخاب هر یک نوع آن با توجه به سلیقه ی خریداران و تناسب آن با دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت می باشد. یک میز مدیریتی مدرن می تواند با ساختاری منحصربه فرد باشد که در مواقعی مانند برگزاری جلسات چند نفره بخشی از آن به صورت میز پذیرایی از مهمانان قابلیت بازشو داشته باشد.

میز و مبلمان اداری فضا گویا

انواع پارتیشن اداری

یکی دیگر از آیتم های مبلمان های اداری، پارتیشن اداری می باشد که به عنوان جداکننده ی بخشی از محیط کاری دفاتر شرکت ها و سازمان ها است. پارتیشن های اداری در دو نوع تک جداره و دوجداره تولید و عرضه می شوند که هر کدام بنا بر کاربرد خود و سلیقه ی مشتریان مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین پارتیشن های اداری نیز همانند مبلمان اداری می تواند از نوع سبک کلاسیک و مدرن برخوردار باشد. طراحی یک پارتیشن اداری مدرن می تواند با متریال های زیبا و رنگارنگ با ترکیبی از شیشه باشد. به عنوان مثال برخی از پارتیشن های اداری مدرن که ترکیبی از آلومینیوم و شیشه دارند می تواند نوع متریال آلومینیومی آن در رنگ های مختلفی همچون مشکی، سفید، طوسی، زرد، آبی و سبز تولید شود و طراحی زیبای پانل های آن می تواند به صورت عمودی، افقی و یا کج انجام گیرد.