سقف کاذب خانه را چگونه تمیز می کنیم
1398/11/29 | تعداد نظرات :0
سقف کاذب خانه را چگونه تمیز می کنیم

نحوه تمیز کردن سقف کاذب

به شروع بهار نزدیک تر می شویم و خانه را از هر غبار پاک می کنیم و نو میسازیم .اما سقف را چه کنیم؟ امروزه انواع مختلف سقف کاذب با جنس های مختلف در بازار موجود است. می توانید بر اساس دکوراسیون و بودجه خود یکی را انتخاب کنید. نظافت سقف کاذب به جنس ماده به کار رفته در آن بستگی دارد. سقف کاذب آذران فضا نما بر حسب کیفیت بالایی که داراست پس از نصب شدن باید چند سال استفاده شود. بیایید بگوییم سقف کاذب پس از نصب شدن باید حداقل 15 تا 20 سال استفاده شود. البته این یعنی اینکه هر چه بهتر از سقف کاذب نگهداری کنید ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

نحوه تمیز کردن سقف کاذب

سقف یکی از بخش‌های اصلی هر خانه است که شاید در طول روز همیشه در دید شما قرار دارد اما کمتر به نظافت و تمیز کاری آن توجه می‌شود. شاید با خودتان فکر کنید چرا باید سقف را تمیز کنید و اصلا مگر می‌شود به آسانی آن با ارتفاع بسیار زیاد سقف را تمیز کرد؟ متاسفانه شاید کمتر کسی به این موضوع توجه کند اما سقف خانه نیز تحت تاثیر گرد و غبار و هزاران عامل طبیعی دیگر ممکن است دچار آلودگی شود و نیاز به تمیز کاری دارد. حال پیشنهاد می‌کنیم با مطلب تمیز کردن سقف خانه همراه شوید تا نکات لازم برای تمیز کردن سقف خانه به شیوه آسان را یاد بگیریم.

گردگیری سقف کاذب

همیشه پیش از گردگیری سقف کاذب باید لوازم و وسایل روی زمین را با روکش بپوشانید تا آلوده نشوند. در غیر این صورت باید لوازم را نیز تمیز کنید که البته اگر در حال نظافت منزل هستید برایتان مهم نباشد که جاهای دیگر را هم تمیزکنید. آسان ترین راه برای نظافت سقف کاذب استفاده از پارچه گردگیری یا گردگیر دستی است. حتما ماسک بپوشید. جاروبرقی هم می تواند برای تمیز کردن گرد و خاک سقف کاذب مناسب باشد.

اگر میزان گرد و غبار زیاد است، بهتر است هر از گاهی گردگیر را تمیز کنید و دوباره گردگیری را ادامه دهید.

هرچه بافت سری گردگیر شما نازک‌تر و لطیف‌تر باشد گرد و غبار بیشتری را به خود جذب می‌کند و سقف تمیز‌تر می‌شود.

آموزش تمیز کردن و گردگیری سقف کاذب

سقف را جارو بزنیم

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای از بین بردن گرد و غبار از روی سطح سقف کاذب استفاده از جارو برقی است. ابتدا سری مخصوص جاروبرقی که برس مانند است را انتخاب کنید سپس با دقت فراوان تمام سطح سقف کاذب، به خصوص گوشه‌ها، را جارو بزنید.

پاک‌ کردن آلودگی سقف با پارچه نازک

اگر بخش‌هایی از سقف آلودگی بیشتری نسبت به بقیه بخش‌ها دارند می‌توانید آن قسمت را با یک پارچه نازک تمیز کنید.

یکی از نکاتی که باید در حین تمیز کردن سقف خانه به آن توجه کنید این است که پارچه را زیاد فشار ندهید زیرا ممکن است سطح آلودگی را افزایش دهد.

اگر پارچه کثیف شده است حتما آن را عوض کنید و با پارچه تمیز به ادامه گردگیری بپردازید.

اگر امکان دسترسی به سقف برایتان دشوار است می‌توانید از صندلی، چهار پایه و یا هر وسیله دیگری برای دسترسی آسان به سقف استفاده کنید.

استفاده از شوینده 

اگر سقف کاذب خانه تان باز هم تمیز نبود سعی کنید شوینده ی ملایمی با آب بسازید. فنجانی آب گرم را با یک قاشق سرکه و یک قاشق مایع ظرفشویی مخلوظ کنید.محلولتان رقیق باشد. می توانید با یک پارچه مرطوب آن را آغشته کنید و بترسید که آب به آن آسیب برساند. آن را به طور مرتب تمیز کنید، زیرا در صورت تمیز نکردن سقف های کاذب امکان رشد باکتری وجود دارد و می تواند به سقف کاذب آسیب رسانده و آن را بکند.

از غلطک رولی برای تمیزکاری سقف استفاده کنید

یکی از راهکارهای بسیار عالی برای تمیز کردن سقف خانه به جای پارچه استفاده از غلطک‌های رولی مخصوص رنگ است. این غلطک‌ها سطح بزگتری نسبت به پارچه دارند و از طرفی آب را بیشتر جذب می‌کنند در نتیجه شما می‌توانید آن را آغشته به محلول شوینده کنید و سطح بیشتری از سقف را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تمیز کنید.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
برچسب ها
پارتیشن‌ اداری دیوارپوش نصب دیوارپوش دیوارپوش پی وی سی پانل پی وی سی سقف کاذب سقف کاذب پی وی سی مبلمان اداری میز اداری دیوار پوش دیوار پوش های PVC قیمت دیوارپوش پی وی سی پارتیشن اداری پارتیشن اداری چوبی قیمت پارتیشن اداری میز مدیریت صندلی اداری صندلی مدیریت مبلمان اداری کلاسیک مبلمان اداری مدرن انواع مبلمان اداری کابینت آشپزخانه نصب دیوار پوش دیوار پوش پی وی سی قیمت مبلمان اداری کاربرد سقف کاذب قیمت سقف کاذب دکوراسیون آشپزخانه دکوراسیون مدرن طراحی دکوراسیون داخلی کفپوش پارکت تناسبات پارکت کف پوش انواع پارکت رنگ پارکت متناسب با پذیرایی استفاده از پارکت در پذیرایی بهترین دیوار پوش مناسب اتاق کودک دیوار پوش متناسب با اتاق کودک رنگ مناسب دیوار پوش اتاق کودک پارتیشن درب درهای دوجداره درهای شیشه ای رنگ دیوارپوش کابینت آشپزخانه کوچک استفاده از پارکت کف های کاذب طراحی ورودی سقف های کاذب استفاده از سقف کاذب مزایای استفاده از سقف کاذب میزهای کنفرانس اتاق کنفرانس طراحی اتاق کنفرانس کفپوش ها بهترین کفپوش استفاده از کف کاذب کفپوش پارکت خرید کابینت مبلمان های اداری دیوارپوش های پی وی سی بهترین میز کنفرانس پارتیشن های اداری انواع کابینت مدل کابینت دیوارپوش pvc درب های پارتیشن انواع درب پارتیشن انواع سقف کاذب طراحی سقف کاذب پارتیشن های دوجداره پارتیشن اداری دو جداره پارتیشن بندی اجرای پارتیشن پارکت چوبی کفپوش لمینت سقف های کاذب پی وی سی کفپوش های کاذب میزهای مدیریت خرید مبلمان اداری مبلمان اداری جدید پارتیشن کلاسیک نگهداری از کف کاذب میز کانتر میز کانتر اداری انواع میز کانتر اداری میز مدیریت آذران فضانما پارکت رنگ روشن نمای ساختمان نمای پی وی سی نمای PVC خرید پارتیشن اداری انواع پارتیشن اداری پارتیشن اداری شیشه ای
آخرین پست ها
تبلیغات متنی
سقف کاذب پی وی سی
شرکت آذران فضانما تولید کننده انواع سقف کاذب

دیوار پوش پی وی سی
شرکت آذران فضانما تولید کننده انواع دیوار پوش در کشور


دیوار پوش

سقف کاذب