En | Fa
منوی سایت

چگونگی ساخت سقف کاذب پی وی سی طرح چوب

ساخت و تولید سقف کاذب های یو پی وی با طرح چوب نیز همانند دیگر طرح ها صورت می گیرد. در واقع تولید سقف کاذب پی وی سی، فارغ از طرح و رنگ آنها به یک شکل طراحی می شود. فقط در زمان اضافه کردن رنگ در ماده اولیه، بین آنها تفاوت وجود دارد. در زیر به شرح چگونگی ساخت سقف کاذب پی وی سی با طرح چوب می پردازیم.

برای تولید سقف های کاذب پی وی سی از اکسترودهاي دو ماردون مخروطي شکل (Conical) و يا اکسترودرهاي دوماردون موازي (Parallel)  استفاده می شود. این تجهیزات براي توليد سقفهای کاذب پی وی سی دارای ظرفيت بالایی هستند و می توانند با استفاده از گيربکسهاي گشتاور بالا و طراحي خاص ماردون عمل کنند. در خط تولید سقف های کاذب پی وی سی، از قالبهاي مناسب با طراحي دقيق و با کيفيت و سرعت بالا استفاده می شود که در خطوط اکستروژن و کو ـ اکستروژن توليد انواع سقف های کاذب پی وی سی با طرح های مختلف و از جمله طرح چوب ممکن می شود.

چگونگی ساخت سقف کاذب پی وی سی طرح چوب

خط توليد و فرآيند توليد سقف های کاذب پی وی سی

تولید سقف های کاذب پی وی سی در چهار مرحله انجام می شود که عبارتند از:

1-انتخاب مواد اولیه برای تهیه سقف کاذب

در این مرحله تهیه مواد اولیه در آزمایشگاه صورت می گیرد که در آن مواد پلی وینل کلراید با سایر مواد ترکیب می شود. میزان ترکیب سایر مواد با توجه به کیفیت محصول، با فرمول های خاصی می باشد. این مرحله تعیین کننده کیفیت نهایی سقف کاذب پی وی سی هستند. سقف های کاذب پی وسی با طرح چوب در این مرحله تهیه می شوند. به این معنا که برای طرح های مختلف رنگ های متفاوتی نیز استفاده می شود. با توجه به ترکیبات مورد نیاز، رنگ هایی که می توانند طرح چوب را ایجاد کنند، در ماده پلی وینل کلراید ریخته می شود.

برای مثال، استفاده پايدار کننده هاي حرارتي نیز از دیگر ویژگی های سقف های کاذب پی وی سی می باشد. در صورتی که در ساخت آنها از استابلایزر استفاده نشود، زمانی که فضای ساختمان گرم می شود، سقف توانایی کافی برای استقامت در مقابل حرارت و گرما را ندارد و پس از مدت کوتاهی شکل و حالت آن تخریب شده و نیاز به تعویض دارد. استفاده از مواد اصلاح کننده ضربه نیز موجب می شود تا استحکام سقف های کاذب پی وی سی طرح چوب افزایش پیدا کنند. پايدار کننده هاي UV، دي اکسيد تيتانيوم و روان کننده ها نیز از دیگر موادی است که در این مرحله به ماده پلی وینل کلراید اضافه می شود.

چگونگی ساخت سقف کاذب پی وی سی طرح چوب

2- مخلوط کردن مواد مختلف

مواد مختلفی که برای ساخت ماده اولیه تهیه شده، باید به طور کامل با یکدیگر مخلوط شوند. مخلوط حاصل باید به صورت یکدست و هموژن باشد. وجود حباب در ماده و همچنین ترکیب نشدن یک قیمت از آن، موجب کاهش کیفیت سقف های کاذب پی وی سی می شود.

3-فرايند اکستروژن و شکل دهي

در این مرحله ماده بدست آمده توسط ماشین آلات پیشرفته قالب ریزی می شود. قالب دهی و شکل دهی به ماده پلی وینل کلراید به وسيله غالب هاي مخصوص صورت می گیرد. در پایان نیز باید محصول بدست آمده توسط دستگاه های خنک کننده شکل نهایی را به خود بگیرند. برای این کار محصول در حمام های آب سرد یا بر روی میزهای کالیبراسیون قرار می گیرند. با سرد شدن پلی وینل کلراید، سقف کاذب پی وی سی شکل اولیه را به خود می گیرد.

4-طراحی سقف های کاذب پی وسی

پس از اینکه سقف ها به صورت لایه و سطح صاف حاضر شدند، باید به اشکال مختلفی تبدیل شوند. برای مثال طرح سقف پی وی سی در آشپزخانه منزل با طرح سقف پی وی سی در مکانهای تجاری تفاوت زیادی با یکدیگر دارد. در این مرحله تکنولوژی اکستروژن نقش دارد که میتواند سقف های کاذب را به اشکال مختلف تبدیل کند.

 انتخاب مواد اصلي تشکيل دهنده سقف های کاذب پی وی سی

با توجه به اینکه 85 درصد ماده تشکيل دهنده اصلي سقف های کاذب از ماده پلي وينل کلرايد است، این ماده از نوع سوسپانسيون (65-68) است که دوام و مقاومت بالای آن در برابر شرايط جوي یکی از مهمترین ویژگی های این ماده می باشد. همینطور خاصیت ضد آب بودن را می توان از دیگر خصیصه های سقف های کاذب پی وی سی دانست که ناشی از ماده سوسپانسیون می باشد.